“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Şırnak’ta Erasmus+ KA101 Proje Hazırlama Eğitimleri
Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yönelik olarak, Ajansımızın “Teknik Destek Programı” kapsamında Ajansımız tarafından desteklenen “Erasmus+ KA101 Eğitim, Danışmanlık ve Proje Hazırlama Eğitimleri” gerçekleştirildi.

Ajansımızın “Teknik Destek Programı” kapsamında Şırnak Merkez ve Uludere ilçesinde oluşturulan proje ekibinin hazırladığı projeler destek almaya hak kazandı. Ajansımızca başarılı bulunan Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Erasmus+ Eğitimleri” tahsis edilen eğitim salonlarında gerçekleştirildi.

Teknik Eğitim kapsamında verilen Erasmus+ Eğitimleri Uludere’de Ulusal Ajans ile iş birliği olan Uzman Eğitimci Bahadır Ülgen ve Şırnak’ta Uzman eğitimci olan Onur Çiftçi tarafından verildi. Eğitimler neticesinde gençlik, eğitim ve spor alanlarında proje üretebilecek potansiyeli ve kapasitesi olan eğitimciler, Erasmus+ programı kapsamında başvuru yapabilmişlerdir. Geniş katılımın gözlendiği eğitimlerde proje hazırlama konusunda uzman eğiticiler eşliğinde projeler oluşturuldu. Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlediği okullarda yapılan eğitimlerin izlemesi Şırnak Yatırım destek Ofisi Uzmanları tarafından gerçekleştirildi.

Erasmus+ Programı 2014 yılı itibariyle uygulanmaya başlayan; eğitim, gençlik ve spor alanlarında farklı yaş grupları ve farklı hedef kitlelere yönelik destekler içeren bir programdır. Erasmus+ 2014-2020 yıllarını kapsayan dönemde içerisinde okul eğitimi, yükseköğretim, mesleki eğitim, yetişkin eğitimi ve gençlik alanına yönelik destekler ile birlikte spor alanındaki projelere de hibe desteği uygulamaktadır.

Ajans olarak faaliyet gösterdiğimiz TRC3 Bölgesi (Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) gençliğine verdiğimiz önem dolayısıyla gençlik, eğitim ve spor alanlarında proje üretme potansiyeli olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına “Teknik Destek Programı” kapsamında eğitim verilmektedir.
"Dicle Kalkınma Ajansı"