Loading...
Haber Galerisi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı’na Batmanlı Öğrenciden Özel Bir Hediye 12 Mart 2024 | 09:22

Batman’da Ajansımız tarafından desteklenen “Dijital Sektörde Bende Varım Projesi” kapsamında eğitim gören öğrenci genç dijital sanatçı Cem Sivri tarafından dijital ortamda çizilen Sanayi ve Teknoloji Bakanı'na ait NFT Portre Çalışması, Batman Valisi tarafından Bakan Mehmet Fatih Kacır'a takdim edildi. Bu çalışma Batman’da düzenlenen “Batman'ı TÜBİTAK Eserleri ile Buluşturuyoruz Projesi” tanıtım toplantısında özel bir anlam taşıdı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında, Ajansımız tarafından yaklaşık 3 milyon TL hibe desteği verilen Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Dijital Sektörde Ben de Varım Projesi'nde yer alan öğrenci genç dijital sanatçı Cem Sivri’nin dijital ortamda çizdiği Sanayi ve Teknoloji Bakanı'na ait NFT portre çalışması, “Batman'ı TÜBİTAK Eserleri ile Buluşturuyoruz Projesi” tanıtım toplantısında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'a Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp tarafından verildi. Hazırlanan portrenin yanı sıra, dijital karekodlu elektronik sertifikası da Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından Bakan Kacır’a sunuldu.

Tanıtım toplantısında, Batman Valisi tarafından Bakan Kacır'a takdim edilen bu özel eser, bölgenin dijital sanat alanındaki potansiyelini ortaya koyma açısından büyük bir değer taşımaktadır. Bununla beraber bu portre, NFT gibi yeni dijital sanat alanında, genç yeteneklerin nasıl ilerleyebileceklerini ve bu alanda farkındalığın nasıl artırılabileceğini gösteren ilginç bir örnek teşkil etmiş oldu.