“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Ajans Yönetim Kurulumuz Batman'da Toplandı
Ajansımızın 2019 Yılı İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Batman'da gerçekleştirildi.

Toplantıya Batman Valisi Hulusi Şahin'in yanı sıra Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, Batman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Metin Yalçın ve Şırnak İl Genel Meclis Başkanı Adalet Fidan katıldı.

Toplantının öne çıkan gündem maddeleri arasında Ajans'ın 2019 Yılı Çalışma Programında yer alan "Mardin Sürdürülebilir Turizm Projesi" hakkında Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verildi.

Ajans'ın "2019 Yılı Fizibilite Desteği Başvuru Rehberi" Kurul üyelerinin bilgisine sunulduktan sonra onaylandı.

Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Programı" kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında Kurul’a sunum yapıldı.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA II kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yürütülen Ulaştırma Sektörel Operasyonel Programı'na yönelik olarak Ajans iş birliğiyle Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan başvuru hakkında Yönetim Kurulu bilgilendirildi.

Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı olan 2018-2021 FRITT II Programı’na yönelik olarak Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle hazırlanan “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin İstihdamı Yoluyla Entegrasyonunun Sağlanması Projesi” kapsamında Ajans tarafından geliştirilen proje önerileri Kurul üyeleri tarafından görüşüldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na iletilmek üzere hazırlanan “2014 Yılı Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı” ile “2015 Yılı Meyveciliğin Geliştirilmesi Ortak Mali Destek Programı” kapanış raporu Kurul'a sunuldu.

Ajansımızın “2018 Yılı Bütçe Uygulama Sonuçları” Yönetim Kurulu üyelerine sunulduktan sonra toplantı sona erdi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"