“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Ajans Genel Sekreterimiz Batman’da İncelemelerde Bulundu
Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, çeşitli görüşmeler yapmak üzere Batman’ı ziyaret etti. Genel Sekreterimiz ziyaretler kapsamında gittiği yerlerde incelemelerde bulundu.

Batman’da çeşitli temaslarda bulunan Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, ilk olarak Batman Valiliğini ziyaret etti. Ajansımızın Yönetim Kurulu Üyesi olan Batman Valisi Hulusi Şahin’in makamında sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, Batman’da yürütülen çalışmalar, yatırımlar ve projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. İkinci ziyaret yine Ajansımızın Yönetim Kurulu Üyesi olan Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir ile gerçekleşti. Yapılan görüşmede Batman’ın ekonomik durumu üzerine istişarede bulunuldu. Üçüncü ziyarette Batman İl Özel İdaresi’ne geçilerek Ajansımızın Yeni Yönetim Kurulu Üyelerinden birisi olan Batman İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş ile görüşüldü. Yerel seçimlerden sonra Meclis Başkanlığına seçilen Akbaş’a Genel Sekreterimiz tarafından, Ajansımızın ilde yürüttüğü çalışmalar konusunda bilgi verilerek görüşleri alındı.

Ziyaret programı kapmasında, Batman basın temsilcilerini ziyaret eden Genel Sekreterimiz, Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ercan Atay, Batman Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Arif Arslan, Batman Basın Derneği Başkanı Cebrail Uyanık ile Mezopotamya Havzası Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Ercan Arslan görüştü. Batman basın derneği başkanları tarafından, derneklerin çalışmaları ve projeleri hakkında Genel Sekreterimize bilgi verildi.

Ardından Beşiri İlçesi’nde üç yüz kişinin istihdam edildiği tekstil atölyesinde incelemelerde bulunan Genel Sekreterimiz, firma sahibi Hasan Kılıç’tan üretim faaliyetleri konusunda görüşme yaptı. On bir yıldır dünyaca ünlü markalara pantolon ürettiklerini belirten Kılıç, Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde kendilerine yer tahsis edildiğini ve yakın zamanda fabrikanın faaliyete geçeceğini söyledi.

Daha sonra Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruyemiş imalatı yapan ve yaklaşık otuz personelin istihdam edildiği Hasankeyf Kuruyemiş fabrikasını ziyaret eden Genel Sekreterimiz, fabrika sahibi Ekrem Çetin’den üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Programın sonunda Beyaz Grup Mobilya üretim tesisini ziyaret eden Genel Sekreterimiz, firma sahibi Mehmet Belgi ile birlikte fabrikayı gezdi. Yaklaşık atmış kişinin istihdam edildiği tesis hakkında bilgi veren Belgi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge piyasasına yönelik mutfak ve banyo mobilyaları üretimi yaptıklarını ifade etti. Kendilerine yer tahsis edilmesi durumunda Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınarak daha kapsamlı işler yapmayı düşündüklerini belirtti.
"Dicle Kalkınma Ajansı"