DİĞER HABERLER

Şırnak’ta Güçlü Proje Dönemi Başlıyor
Çağrı Merkezi Ziyareti Gerçekleşti
Şırnak’ta Girişimcilik Seferberliği
Şırnak’ta İlk Kömür Ocağı Teşviki
Küçükbaş Hayvan Payetleme Birimi Güdümlü Projesi
Kurtalan Çarşısı Ajans Desteğiyle Modern Hale Geliyor
Siirt'te Helvacılar Çarşısı Canlanıyor
Dara Antik Kenti Yeniden Canlandırılıyor
Ajans Üniversite İşbirliği Platformu’nun Yedinci Toplantısı Gerçekleştirildi
SIAL Uluslararası Gıda Fuarı Hazırlık Toplantısı Yapıldı


Şırnak’ta Girişimcilik Seferberliği

Şırnak’ta Girişimcilik Seferberliği

2018-07-12 12:01:42
Ajansımız tarafından Bölgemizde ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörlerinden olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla yeni girişimci adaylarının fizibilite ve iş planına dayanarak bilinçli yatırım yapmaları hedeflenmektedir.

Bu kapsamda Şırnak’ta girişimciliğin artırılması için peş peşe toplamda sekiz adet KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik eğitimi planlanmıştır. Eğitim sonrası katılımcılara KOSGEB desteklerine başvuru yapabilmek için gerekli olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verilecektir. Girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında kursiyerler bilgilendirecektir. Girişimciler için 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkânı var. Bu hibelerden yararlanabilmek için gerekli olan bilgilendirmelerin yapılacağı kurslara Ajansımız tarafından yapılan duyuruların da etkisiyle yoğun talep olması beklenmektedir.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ konuyla ilgili olarak “Şehrimizin ihtiyaç duyduğu küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin kurulması ve yoğun talebi karşılamak için 8 adet yeni KOSGEB kursu açıyoruz. Şehrin tamamına ve İlçelerine yaymayı planladığımız 8 adet kurs ile ilimizin tamamında girişimcilik seferi başlatıyoruz. Bu kapsamda başvuruların yeni mevzuat gereği E-Devlet üzerinden alındığını, başvuru esnasında herhangi bir problemle karşılaşılması durumunda Şırnak Yatırım Destek Ofisimize ulaşılabilir” dedi.

İlk eğitimimiz Beytüşşebap İlçemizde 30 Temmuz - 2 Ağustos, ikinci eğitimimiz ise Cizre İlçemizde 3 - 6 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak şekilde açıklanmış olup dört gün boyunca uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilecektir. Ayrıntılar ve başvuru sitemizin duyurular kısmında yer almaktadır.

Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129