DİĞER DUYURULAR

Kalkınma Bakanımız Cazibe Merkezleri Programı için Mardin’ e Gelecek
Cazibe Merkezleri Programı Son Başvuru Tarihi 27 Şubat 2017
Ajansımızdan Cazibe Merkezleri Programı Yardım Masası Hizmeti
Cazibe Merkezleri Programı Başvuru Süreci Devam Ediyor
2017 Erasmus+ Programının 30. Yılı
2016 Yılı Teknik Destek Programı Kasım - Aralık Dönemi Sonuçları
Cazibe Merkezleri Programı Uygulama Esasları Yayınlandı
Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun
2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı “Asıl Başvuru” Süresi Uzatıldı
Green Star Awards 2016 – Doğal Yaşam Ödülleri Yarışma İlanı


Ajansımızdan Cazibe Merkezleri Programı Yardım Masası Hizmeti

Ajansımızdan Cazibe Merkezleri Programı Yardım Masası Hizmeti

2017-02-10 19:18:39
Ajansımız tarafından TRC3 Bölgesi’ndeki yatırımcılara yönelik olarak Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde Cazibe Merkezleri Programı kapsamında teknik yardım masası kurularak yatırımcılarımıza teknik destek sağlanmaktadır. Bu hizmet Mardin'de ana hizmet binamızda diğer illerde ise yatırım destek ofislerimizde verilmektedir.

“Cazibe Merkezleri Programı” kapsamında ülkemizdeki bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla gerçekleştirilecek olan özel sektör yatırımlarına çeşitli destekler verilecektir. Bunlar yeni yatırım projeleri ile yarım kalmış ya da yatırımı tamamlanarak işletme sermayesi yetersizliği nedeniyle işletmeye geçememiş veya başka sebeplerle faaliyet göstermeyen tesislerin yeniden ekonomiye kazandırılması için çeşitli destekler verilecektir. Bu destekler danışmanlık hizmeti, bedelsiz yatırım yeri tahsisi, anahtar teslim fabrika binası yapımı, faizsiz yatırım kredisi, faiz indirimli işletme kredisi, üretim tesislerini taşıma desteği şeklinde olacaktır.

Yatırımın en başından başlamak suretiyle fizibilitesinden, arazi teminine, bina inşaatından, makine ekipman alımına ve işletme kredisine kadar bütün aşamalarda teknik ve mali imkanların en üst düzeyde sunulacağı, hatta belli yatırım kalemlerinde kamu alım garantisinin sağlanmasıyla pazar koşullarının da önemli ölçüde iyileştirildiği bir program hayata geçirilecektir. Böylece beş ana sorun olarak belirlenen işsizlik, az gelişmişlik, düşük ihracat, yüksek göç oranı ve mülteci sorunlarının çözülmesi hedeflenmektedir.

Özel sektöre yönelik olarak geliştirilen “Cazibe Merkezleri Programı” kapsamında başvuru süreci başlamış olup son başvuru tarihi olan 27 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecektir. Ajansımız başvuru süreçlerinin yürütülmesinde ve yatırımların izlenmesinde Kalkınma Bankası üzerinden yatırımcılara teknik destek vermektedir.
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı