Loading...
Haber Galerisi
Siirt’te “Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi” Açıldı 09 Kasım 2023 | 16:46

2022 Yılı "Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı" (SOGEP) kapsamında Ajansımız tarafından desteklenen, Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün "Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi Projesi" hayata geçirildi.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen merkezde, öğrenciler, öğretmenler, gençler ve vatandaşlara yönelik olarak Robotik Kodlama ve Bilişim Atölyesi, Kütüphane, 3D Tasarım ve Çalıştay Salonu hizmet verecektir. "Siirt İnovasyon Hareketi" sloganıyla hayata geçirilen ve geleceğin inovatörlerinin yetişmesine imkân verecek olan “Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi" bünyesinde açılan atölyelerde yetişen çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlanacaktır.

Öğrencilerin yenilikçilik ve girişimcilik alanlarındaki kabiliyetlerini artırmak, buna yönelik altyapılarını ve hizmet modellerini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen "Siirt Sosyal Yaşam ve İnovasyon Merkezi Projesi" bu alanda eksikliği hissedilen birçok konuda vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunacaktır.

Kurulumu gerçekleştirilen merkez kapsamında öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere vatandaşların tümüne yönelik olarak, Kodlama Temel Becerileri, Arduino Uygulama Eğitimleri, 3D Tasarım ve Modelleme Eğitimleri, App Invertor ile Mobil Uygulama Eğitimleri, Yapay Zekâ Eğitimleri, Siber Güvenlik Eğitimleri, Mesleki Gelişim Eğitimleri ile Proje Yazma Eğitimleri verilecektir.