Loading...
Haber Galerisi
Mardin Turizm Platformu Çalışma Grupları Bir Araya Geldi 05 Ağustos 2021 | 18:12

Ajansımız öncülüğünde Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi koordinasyonunda oluşturulan “Mardin Turizm Platformu Çalışma Grupları” yüz yüze toplandı.

Ajansımızın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Turistik Tanıtım ve Ürün Geliştirme Çalışma Grubu, Kültür ve Turizm Organizasyonları Çalışma Grubu ile Tarihi Kentler ve Taşınmaz Kültür Varlıkları Çalışma Grubu üyeleri bir araya geldi. Toplantıda çalışma grubu başkanları seçimi yapılarak her bir çalışma grubunun odak grup çalışması, öncelikleri ve eylem planları belirlendi.

Çalışma grupları toplantısına, Ajans Genel Sekreterimiz Dr. Ahmet Alanlı, Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Yenigün, Nusaybin Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Şimşek, Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Gürgör, Artuklu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Sıraç Ballı, Kızıltepe Etüt ve Proje Müdürü Ahmet Adıyaman, Savur Belediyesi Fen İşleri Müdürü Gürkan Demir, Deyrülzafaran Manastırı Yaşatma Derneği Başkanı İshak Bayyiğit, MAKDER Başkanı Sevin Balgün katıldı.

Toplantıda çalışma gruplarının çalışma usulü hakkında bilgilendirme yapılarak, grup üyelerinin gündem önerilerini sunmalarının ardından mevcut durum analizi, sorun tespiti ve çözümleri üzerinde gerçekleştirilen fikir alışverişiyle katılımcıların görüşleri alındı.

Çalışma grupları kendilerine verilen süre içerisinde çalışmalarını tamamlayarak ilgili konularda rapor hazırlayacaklardır. İlgili raporlar Turizm Platformu Kurulu Sekretaryasına teslim edilerek sonuçları değerlendirilecektir.

 

Mardin Turizm Platformu Üyeleri, Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Artuklu Üniversitesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Müze Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Türk Hava Yolları İl Temsilciliği, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, KOSGEB, TURSAB İl Temsilciliği, Bölgesel Turist Rehberleri Odası, ilçe belediyeleri ve çeşitli STK temsilcileridir.