Loading...
Haber Galerisi
Cizre Tekstil Fabrikası ile İstihdama Katkı Sağlıyoruz 11 Ağustos 2023 | 17:43

Ajansımız Genel Sekreter Vekili Murat Katı, Şırnak’ın Cizre İlçesinde yapımı tamamlanan Tekstil Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle geliştirilen “Çalışan ve Üreten Gençler Programı” kapsamında desteklenerek Ajansımız tarafından yürütülen, Cizre Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin projesi sayesinde Cizre Organize Sanayi Bölgesi’nde 12.000 m2 kapalı alana sahip Tekstil Fabrikası yapıldı.

Hayata geçirilen proje ile birlikte uygulama süreci tamamlanan fabrikada faaliyete başlayan ve 25 Avrupa ülkesine ihracat yapan Barco Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Firmasına çalışma ziyareti gerçekleştiren Genel Sekterimiz, yetkililerden gerçekleştirdikleri üretim ve istihdam konusunda bilgi aldı.

Bir aydır faaliyette bulunan, yetişkinlere yönelik mont ve kaban imalatı yaparak ilk etapta yaklaşık 90 kişiye istihdam sağlayan ve bir hafta sonra bu sayıyı 135’e çıkarmayı planlayan firmanın bir sene içerisinde yaklaşık 800 kişiyi istihdam etmesi hedeflenmektedir.