Loading...
Duyuru Galerisi
Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı Hibe Çağrısı Açıldı 30 Haziran 2015 | 14:54
Kaos GL Derneği’nin 2014 yılında SİDA fonunun destekleriyle başlattığı “Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı” LGBT örgütlerin kapasitesinin güçlendirilmesine destek olmaya devam ediyor. 2015 döneminde öncelikli çalışma alanları arasında “homofobi ve transfobi hareketin yerelde güçlenmesi”, “yerel LGBT örgütlerin kapasitelerinin arttırılması için idari destek”, “ayrımcılıkla mücadele”, “nefret suçları ve nefret söylemiyle mücadele” temaları yer alacak. Hibe programı kapsamında, insan hakları alanında faaliyet gösteren dernekleri, kâr amacı gütmeyen projeler gerçekleştirmek isteyen fakat herhangi bir kurumla organik bağı olmayan LGBT oluşumları desteklenecek.
“2015 döneminde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projelerin yukarıda belirtilen öncelikli çalışma alanlarıyla örtüştüğünü düşünüyorsanız Kaos GL Derneği “Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı” fonuna başvuruda bulunabilirsiniz.
“Kaos GL Derneği en fazla 7500 TL değerinde hibe verebilecektir. Lütfen başvurunuzu hazırlarken bu bilgiyi dikkate alınız. Hibe tahsisine ya da bunun ne düzeyde olacağına Kaos GL Derneği Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı Danışma Kurulu karar verecektir.
 
Daha fazla bilgi için dernek@kaosgldernegi.org adresine mail atabilirsiniz.