Loading...
Duyuru Galerisi
TÜBİTAK Bilim Şenliği Destekleme Programı Çağrısı Açıldı 24 Kasım 2014 | 16:47
KAPSAMI: Doğa, bilim ve teknolojiyle ilgili konularda farkındalık yaratmayı, bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde kavratmayı ve toplumun her kesiminden ve her yaş grubundan kitlelerin katılımını sağlamayı amaçlayan ve açık ve / veya kapalı mekanlarda, bilimsel içerik, konu, kavram ve süreçleri daha çok etkileşimli uygulamalarla belirli bir program dahilinde sunan etkinlikler bu çağrı kapsamındadır.

BAŞVURU SAHİPLERİ: Belediyeler (Büyükşehir, İl ve İlçe) ile Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları başvuru yapabilir.

PROGRAMIN GENEL AMACI: Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

ÖZEL ŞARTLAR: TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Şenlikleri Destekleme Programında proje yürütücüsü olmanın koşulu; en az lisans derecesine sahip olmak ve Projenin Yürütüldüğü Kurum/Kuruluşta tam zamanlı personel kadrosunda bulunmaktır.

İLGİLİ LİNK: http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4007-bilim-senligi-destekleme-programi

SON BAŞVURU TARİHİ: 26 Aralık 2014 Mesai bitimine kadar.