Loading...
Duyuru Galerisi
Ajans Bölgemizde Genç Girişimcilik Yarışması 15 Ekim 2021 | 16:05

Ajansımız tarafından yürütülen “TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi” kapsamında Ajansımızın faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesinde Girişimcilik Yarışması düzenlenecektir.

Ülkemiz ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan ve Ajansımız tarafından yürütülen “TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi” kapsamında TRC3 Bölgesi’nde yaşayan gençler arasında girişimcilik kültürünün teşviki amacıyla Girişimcilik Yarışması gerçekleştirilecektir.

Dicle Bölgesi olarakta ifade edilen TRC3 Bölgesi’nde ilk defa düzenlenecek Girişimcilik Yarışmasının amacı, yerel düzeyde girişimcilik zihniyetinin oluşturulması, en iyi iş fikirlerinin ortaya konulması ve iş planları temelinde potansiyel girişimcilerin ödüllendirilmesidir.

İş fikirleri ve planlarının inovasyondan büyüme ve istihdam oluşturma potansiyeline kadar spesifik kriterler temelinde değerlendirileceği Girişimcilik Yarışması ile Mardin, Batman, Siirt, Şırnak illerindeki 15-29 yaş aralığındaki gençler ve bu illerdeki üniversitelerde eğitim gören öğrenciler hedeflenmektedir.

Yarışmaya “TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi” internet sitesinden (www.gencistihdam.org) başvuru alınacak olup yarışma için katılımcılar farklı sektörlerden iş fikirlerini ve iş planlarını sunacaklardır. Yarışma başvuruları 30 Ekim 2021 tarihine kadar açık olacaktır.

Mardin’de 25 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilecek Girişimcilik Yarışması Ödül Töreninde, jüri tarafından yapılacak değerlendirme ile seçilen üç başarılı iş fikri sahibi TRC Bölgesi dışında başarılı bir şirkette bir aylık staj imkânı elde edecektir.