Loading...
Duyuru Galerisi
2022 Yılı Erasmus Günleri 26 Ağustos 2022 | 15:56

Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki Birlik Programı olan Erasmus+ Programı 2004 yılından bu yana Türkiye Ulusal Ajans’ı tarafından yürütülmektedir. Erasmus+ Programının tanınırlığını ve desteklenen projelerin görünürlüğünü artırmak, Programdan henüz yararlanmamış kişileri Erasmus+ Programından yararlanmaya teşvik etmek, proje sahibi kurumların projelerini yaygınlaştırmalarına destek olmak amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla her yıl Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinlikleri düzenlenmektedir.

Son üç yılda düzenlenen etkinlik sayıları incelendiğinde ülkemiz toplam etkinlik sayısı açısından tüm dünyada ikinci sırada yer almaktadır.

Erasmus Günleri (#ErasmusDays) bu yıl 13-14-15 Ekim 2022 tarihlerinde, dünya çapındaki farklı ülkelerde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacaktır. Düzenlenen etkinliklerle, Erasmus+ projelerinin yararlanıcı hikâyelerinin görünür hale gelmesi, proje sonuçlarının ve hikâyelerinin yerelde paylaşılması hedeflenmektedir. Söz konusu kampanyanın 2021-2027 döneminde uygulanacak Erasmus+ Programının etkin bir şekilde yürütülmesi, ülkemizin Erasmus+ Programından yararlanma düzeyinin artırılması için önemli bir fırsat olduğu düşünülmektedir.

2022 yılı Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinlikleri hakkında detaylı bilgilere ve örnek etkinliklere https://bit.ly/erasmusdays2022 adresinden erişilebilmektedir.

Etkinliklere ilişkin her türlü soru için iletisim@ua.gov.tr adresi üzerinden Türkiye Ulusal Ajans’ına ulaşılabilmektedir.