Loading...
Duyuru Galerisi
Mardin Turizm Platformu Toplantısı 13 Temmuz 2021 | 15:22

Ajansımızın koordinasyonunda turizm ile ilgili kurum kuruluşların katılımıyla 14 Temmuz 2021 Çarşamba Günü Saat 13.30’da internet üzerinden Zoom uygulaması aracılığıyla “Mardin Turizm Platformu Toplantısı” gerçekleştirilecektir.

Toplantı, “Mardin Turizm Platformu” içerisinde yer alan çalışma gruplarıyla ilgili olarak yapılacaktır. Ajansımız tarafından organize edilen toplantıya Mardin Artuklu Üniversitesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, KOSGEB, TURSAB İl Temsilciliği, Bölgesel Turist Rehberleri Odası ve çeşitli sivil toplum kuruluşları katılacaktır.

Konuyla ilgili daha önce Ajansımız, üniversite, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Mardin Turizm Platformunun kurulmasına yönelik istişare toplantısı gerçekleştirildi. Ardından Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla yapılan toplantıda “Mardin Turizm Platformu” kuruldu.

Platformun kuruluş amacı, ildeki turizm faaliyetlerinin koordinasyonunun ilgili paydaşlarla iş birliği içerisinde yürütülmesi, destinasyon çalışmalarının etkili bir şekilde sürdürülmesi ve turizmle ilgili ilin gündemindeki konuların istişare edilerek ortak yerel bir bakış ve gelecek vizyonu oluşturmaktır.

Platform içinde yer alan bütün yerel aktörlerin ortak yönetişim başta olmak üzere, mevcut sorunların çözüme kavuşturulmasına, organizasyonların performansını artırmaya, yönetim ve işletme uygulamalarının iyileştirilmesine çalışılmaktadır. Ayrıca iyi uygulama örneklerinden ders alarak, yeni iş fırsatları kollamalarına yardımcı olacak yönetim danışmanlığı alanlarında faaliyetler gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Toplantı Gündemi:

  • Mezopotamya Markası İletişim Stratejisi
  • Mezopotamya Turizm Kongresi
  • Fotomaraton Fotoğraf Yarışması
  • Mardin Kültürel Peyzaj Alanı (Tarihi Kent) Alan Yönetim Planı Çalışması

Gündem maddelerinin her biriyle ilgili kurumlar tarafından sunum gerçekleştirilecek olup, Mardin Turizm platformu üyelerinin görüşleri alınacaktır.