“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Siirt ve Kurtalan’da Ajans Genel Sekreterimiz Çeşitli Temaslarda Bulundu
Ajansımızın bölgedeki etkinliğini arttırmak, yerel aktörler bazında aktif çalışmalarını anlatmak ve iş birlikleri geliştirmek amacıyla Ajans Genel Sekreterimiz Siirt’te çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak Siirt İl Genel Meclis Başkanlığı’na seçilen Ajansımızın Yeni Yönetim Kurulu Üyesi Cangir Bayram ile Siirt İl Özel İdaresinde görüşme yapıldı. Genel Sekreterimiz İl Genel Meclis Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla kendisini tebrik ederek, Siirt’in uygulanmakta olan projeler ile ilgili bilgi verdi. Meclis Başkanı Bayram, Ajans ve İlde yarar sağlayacak çalışmalar konusunda gayret göstereceğini ifade ederek; Ajansımızın Siirt’te bugüne kadar yaptığı çalışmalardan ötürü Genel Sekreterimize teşekkür etti.

Ziyaret programı kapsamında Siirt Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Çivi Fabrikasını ziyaret eden Genel Sekreterimiz, fabrikanın üretim akışını yerinde inceleyip, imalata dair bilgiler aldı. Ajans olarak buna benzer çeşitli sektörlerde ilin gelişmesi için öncü girişimlerin önemini vurguladı. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ziyaretin ardından Ajansımızın Siirt Yatırım Destek Ofisi çalışanları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Genel Sekreterimiz Siirt’teki programın sonunda Siirt Valisi Ali Fuat Atik’i makamında ziyaret ederek, kendisiyle Ajans açısından Siirt’teki mevcut durum ve uygulanmakta olan projeler konusunda görüşme gerçekleştirdi.

Siirt Merkezdeki ziyaretlerden sonra Ajansımızın Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Siirt’in Kurtalan İlçesi’nde yapılan “Fıstık Budama Ustası Yetiştirme Eğitimi” sertifika dağıtım töreni Kurtalan Ziraat Odası’nda gerçekleştirildi. Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları, Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ ile Kurtalan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat tarafından takdim edildi. Törende konuşma yapan Genel Sekreterimiz, ilin en büyük tarımsal potansiyele sahip ürünü olan Siirt Fıstığının bölge için önemini vurgulayıp, verimin her yıl artırılması için üreticilerin gerekli eğitimi alması gerektiğini belirtti. Bu konuda özverili çalışmaları ve emeklerinden ötürü Oda Başkanı Hüseyin Günbat’a teşekkür etti.
"Dicle Kalkınma Ajansı"