“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Ömerli’de Proje Ofisi Toplantısı Yaptık
Ajansımızın “Fizibilite Desteği” ve “Teknik Destek” programlarının tanıtım ve bilgilendirme toplantılarının dördüncüsü Mardin’in Ömerli ilçesinde gerçekleştirildi.

Ajansımızın Mardin Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenen “Ömerli İlçe Proje Ofisi” toplantısında Ajans’ın mevcut destek programlarından “Teknik Destek” ile “Fizibilite Desteği” konusunda Ofis Uzmanı Nilüfer Baş tarafından katılımcılara bilgi verildi. Ömerli Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü gibi kamu kurum ve kuruluşlarından proje sorumluları katıldı.

Toplantıda Ajans desteklerinin kapsamı, başvuru ve uygulama süreçleri hakkında detaylı bilgi verilerek katılımcıların bu destekler hakkında merak ettikleri sorular cevaplandırıldı. Kurumlar arası iş birliğini teşvik eden bu toplantılar sayesinde, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak olan yenilikçi ve sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır.

İlçe proje ofisi toplantıları Dargeçit, Kızıltepe, Nusaybin ve Ömerli’nin ardından diğer ilçelerde de yapılmaya devam edecektir.
"Dicle Kalkınma Ajansı"