“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüz Ajansımızı Ziyaret Etti
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri yerinde incelemelerde bulunmak üzere Ajansımıza ziyaret gerçekleştirdi.

Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri Ajansımızı yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla Mardin’e gelerek Ajansımızı ziyaret etti. Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ ile bir araya gelen Genel Müdürümüz Ajansımızın çalışmaları, faaliyetleri ve projeleriyle Bölgemize sağladığı destekler konusunda Genel Sekreterimizden bilgi aldı.

Ajansımıza gerçekleştirdikleri ziyareti değerlendiren Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüz Barış Yeniçeri ülkemizin yeni yönetim sistemiyle birlikte, Kalkınma Bakanlığı'nın kaldırılarak Sanayi Bakanlığı'na bağlanmasının ardından yeni kurulan Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü olarak göreve geldiklerini söyledi. Genel Müdürümüz "Türkiye genelinde bizlere bağlı olan 26 kalkınma ajansının 81 ilde gerçekleştirdikleri faaliyetleri sahaya inerek gözlemlemek istiyoruz. Bu amaçla bugün Dicle Kalkınma Ajansı'nı yakından tanımak, kendileriyle fikir alışverişinde bulunup geleceğe yönelik olarak neler yapabileceğimizi istişare etmek istedik. Bu ve benzeri ziyaretler neticesinde elde edeceğimiz çıktılar doğrultusunda geleceğimizi inşa etmek bizlere ışık tutacaktır" dedi.

Göreve geldikten sonra Ajansımızı ziyaret etmelerinin Bölgemize ve Ajansımıza verdikleri önemin bir göstergesi olduğunu söyleyen Genel Sekreterimiz "Bizlerde Dicle Kalkınma Ajansı olarak Genel Müdürümüzü Mardin'de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Kendilerinin bu ziyareti Ajansımızı daha yakından tanımaları için bizler için bir fırsat olmuştur. Kendimizi tanıtmak ve ifade etmek adına, olumlu ve olumsuz ne varsa ortaya koymak, taleplerimizi en yetkili mercilere iletmek için büyük bir değere sahiptir. Genel Müdürümüzün bizlere gerçekleştirdikleri ziyaret inşallah yararlı sonuçlar doğuracak, hem Ajansımıza hemde Bölgemize katkı sağlayacaktır" dedi.

Daha sonra Ajans personeliyle bir araya gelen Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüz, tüm çalışanlarla geniş katılımlı bir toplantı yaptı. Ajansımızın dört ilde faaliyet gösteren yatırım destek ofisi personelinin de hazır bulunduğu toplantıda Genel Müdürümüz her çalışanın ayrı ayrı görüşünü alarak kendileriyle yakından ilgilendi. Tüm personelin duygu, düşünce, dilek ve önerilerini dinleyerek not eden Genel Müdürümüz, çalışanların ifade ettikleri görüşlere ne kadar önem verdiğini ortaya koydu.

Uzun süren personel toplantısının ardından Ajans Genel Sekreterimiz, Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüze, Ajansımızın destek vermiş olduğu başarılı projeleri bizzat yerinde gösterdikten sonra ziyaret sona erdi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"