“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Kalekim'den Mardin'e Tesis
İçişleri Bakanı Muammer Güler memleketi Mardin'de Organize Sanayi Bölgesin'de 5 milyon liraya mal olan Kalekim Mardin Fabrikası'nın açılışına katıldı. Kale Grubu'nun yatırım yapmasının önemli olduğunu belirten Güler, "Kale Grubu Mardin'e geldiyse bu önemli bir göstergedir. Zira huzur olmayan yerde yatırım olmaz. Kale Grubu'nun yaptığı öncülüğü diğer şirketler de yapmalı" dedi.

HUZUR SAYESİNDE
Bölgede yaşanan sıkıntıların aşılması için bir süreç yaşandığını belirten Güler, bölgenin son 8 aydır sürecin getirdiği huzuru yaşadığını kaydetti. Sürece her bölgeden destek olduğunu aktaran Güler "Buradaki insanlar, son 7-8 aydır sürecin mutluluğunu, bölgeye getirdiği huzuru yaşıyor. Türkiye'de yansıyan olumlu bir hava var. Bu havanın beraberinde getireceği yatırım ortamları var. Elbetteki bütün bunların temelinde huzur vardır. Huzur olmazsa bu bölgeye yatırım gelmez" diye konuştu.

BÜYÜK DÜNYA AİLESİ
Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ise "56 yıllık bir grup olarak seramikten, havacılığa kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteren 17 şirketimiz ile doğrudan ve dolaylı olarak 10 bini aşkın insana istihdam sağlıyor, evlerine aş ve ekmek götürmelerine vesile oluyoruz. Ne büyük bir mutluluk ki Kale Grubu bugün, bin 300 tedarikçisi, 750'nin üzerinde bayisi ve 15 bin satış noktası ile bir 'büyük dünya ailesi' kimliğine kavuşmuştur" dedi.
Ekrem ARSLAN / MARDİN
"Dicle Kalkınma Ajansı"