“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
İstanbul Yatırım Zirvesinde Altın Değerler Ödülü Aldık
Türkiye'nin en büyük ekonomi organizasyonlarından biri olan “2. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde” Ajansımız ‘Altın Değerler’ ödülüne layık görüldü.

Ajansımız bu yıl ikincisi düzenlenen “İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde” Bölgemizde yatırım fırsatlarını değerlendirme, Bölgemize yerli ve yabancı yatırımcı, sermaye getirme faaliyetleri ile birlikte istihdama katkı sağlamasından dolayı en başarılı Ajans ödülü aldı. Her yıl kendi alanında başarılı işlere imza atan iş insanı ve sivil toplum kuruluşlarına “Altın Değerler” ödülü verilmektedir.

İstanbul’da Tarihi Çırağan Sarayı’nda “Küresel Ticaret Savaşında Türkiye'deki Yatırım Fırsatları” mottosuyla düzenlenen 2. İstanbul Ekonomi Zirvesi’ne başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım ile bazı bakanların yanı sıra iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve yatırımcılar katıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında, ekonomide bazı sıkıntılarla karşı karşıya kalındığının sır olmadığını, ancak sıkıntının sebeplerine bakılması gerektiğini ve tespitin doğru yapılmasının önemli olduğunu belirtti. Türkiye'nin dünyanın ilk 20 ekonomisi içerisinde yer aldığına dikkati çeken Yıldırım, "Yüzlerce yıla uzanan tarihi tecrübelerimizin ışığında karşılaştığımız sorunlarla baş edecek bilgiye, beceriye, yeteneğe ve siyasi iradeye sahibiz. Nüfusumuz 81 milyon. Bu nüfusun 3'te biri genç. Bu bizim en büyük gücümüz, en büyük kaynağımız, en büyük güvencemizdir. Her alanda üretim yapabilecek nitelikte yetişmiş insanımız var. Dünyanın her yerinde yatırım yapma kabiliyetine sahip yatırımcılarımız, iş adamlarımız var. Dolayısıyla sorunların altından kalkıp yarınlara güvenle ilerleme imkanına sahibiz" dedi.

“2. İstanbul Ekonomi Zirvesi” 10 ülkeden 500'den fazla iş adamının katılımıyla düzenlendi. Gerçekleştirilen “Altın Değerler” ödül törenine iş, sanat ve cemiyet hayatından 400 davetli katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından hem ulusal hem de uluslararası alanda faaliyet gösterip başarılı olanlara “Altın Değerler” ödülleri verildi. Ajansımız adına ödülü Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ aldı. Ödül töreninde konuşan Genel Sekreterimiz “Bu ödülü almaktan mutluluk duyduk. İlimiz ve Bölgemiz yatırım fırsatları için önemli bir dönemden geçiyor. Gelin fırsatı kazanca dönüştürelim. Hem TRC3 Bölgesi’ndeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak kazansın hem de siz kazanın” dedi. Bu konuda devletimizin ve özellikle hükümetimizin oluşturduğu huzur iklimi ile birlikte yatırım konusunda ciddi fırsatlar doğduğunu ve sadece yerli değil yabancı yatırımcılarında başta Mardin olmak üzere Bölgemize gelmeye başladığını söyledi.

Zirvenin sonunda konuşan İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer, “Başarıyı teşvik etmek ve örnek çalışmalara imza atan kişileri 37 farklı kategoride ödüllendirerek çok başarılı bir zirve gerçekleştirdik. İcra Kurulu üyelerimiz tarafından çok titiz bir çalışma sonucu belirlenen ödülleri alan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde ödül töreninin yanı sıra konser ve defile gösterisi de düzenlendi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"