“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
İdil'de Şırnak Geneli Proje Çalışanları Toplantısı Gerçekleştirildi
Şırnak geneli Proje çalışanları toplantısı yoğun katılımla  gerçekleştirildi. İl merkezi de dahil olmak üzere her ilçeden kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri ve proje çalışanları İdil’de bir araya geldi.

Şırnak il ve ilçelerindeki Kamu Kurumları ve STKlarda görevli proje çalışanları, Ajansımız destekleri ve proje teknikleri konusunda iki oturum halinde düzenlediğimiz eğitime katılım sağladı. Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ ve İdil Kaymakamı Zafer Sağ'ın da programa dahil olduğu toplantıdayüksek katılım gözlendi.Her ilçemizden kurum temsilcilerinin hazır bulunduğu etkinlikte katılımcılarıntoplantı ve eğitim süresince aktif dahiliyet göstermesi, Şırnak’ta nitelikli proje kültürünün oluşmasına dair beklentileri de sergiledi.

Programa Ajans Genel Sekreteri Sn. Yılmaz Altındağ’ın konuşması ile başlanıldı. Altındağ; Şırnak’ta proje çalışanlarına, her zaman Ajansımızın yanlarında olduğunu belirtti ve projelerle alakalı konularda mutlaka Ajansımızla iletişime geçmelerinin önemine değindi. Ayrıca; ‘Şırnak’ın dezavantajlı konumunu fırsata çevirmede sahip olduğu potansiyel sizlerin sayenizde ortaya çıkarılacaktır’ dedi ve ev sahipliğinden dolayı başta Sn. İdil Kaymakamı Zafer Sağ başta olmak üzere İdil’e teşekkürlerini sundu.

Toplantıda Ajans destekleri ve mevcutta uygulama sürecinde olan projeler ele alındı. Ardından açık olan destek programlarına değinildi. Öğleden sonra oturumu daha çok eğitim niteliğinde geçen toplantıda proje yazarken dikkat edilecek hususlar ve teknik detaylar ele alındı. Katılımcılar ile İlçe Proje Ofislerimiz oluşturuldu. Son saatte ise Güdümlü Proje fikri olan proje çalışanlarıyla süreçler ele alınmasının ardından toplantı sona erdi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"