“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Genel Sekreterimizden Şırnak’a Geniş Kapsamlı Çalışma Ziyareti
Şırnak’ta uygulanan projeleri ve faaliyetleri yerinde görmek, kurum ve kuruluşlara çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, Şırnak’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ajansımızın Şırnak Yatırım Destek Ofisi personelinin de Genel Sekreterimize eşlik ettiği ziyaretlerde, Ajans desteği ile hayata geçirilen projeler yerinde incelendi. Geniş kapsamlı program boyunca İdil, Silopi ve Şırnak Merkezde hem projeler ele alındı hem de kurum ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ajans heyetinin ziyaret programına Şırnak’ın İdil İlçesi Karalar Beldesi ile başlandı. 6. Bölge Teşvikleri kapsamında ekspertiz işlemleri Ajansımız tarafından yapılmış olan Midyat Tekstil ziyaret edildi. Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, burada yaptığı açıklamada Şırnak’ta yapılan tekstil yatırımlarının bölgenin genç istihdamı açısından önemli olduğunu belirterek bu yatırımlarının devamı için Ajans olarak her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Buradan İdil’e geçen heyet, İdil Belediyesi’nin Ajansımızın 2018 Yılı Mali Destek Programı kapsamında yapımına başladığı İdil’in Aydınlık Yolu Projesi Genel Sekreterimiz tarafından kontrolleri yerinde yapılarak denetlendi. Altındağ, proje ekibinin büyük ilerleme kaydettiği projeye Ajans desteğinin devam edeceğini ve Şırnak’ın yapılanmasında bölgeye pozitif ayrımcılık yapacaklarını ifade etti.

İdil’deki ziyaretlerin ardından Silopi’ye geçen Ajans heyeti yine 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Ajansımızdan destek almaya hak kazanan Silopi Belediyesi’nin Cumhuriyet Parkı Projesini yerinde görerek proje ekibiyle fikir alışverişinde bulunup, proje ekibinin Ajans ile koordineli çalışmalarının devamını beklediğini dile getirdi. Ardından Şırnak’taki “İlçe Proje Ofisi” katılımcılarıyla birlikte Silopi Ticaret ve Sanayi Odası’nda Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş ve beraberindeki heyet ile görüşme gerçekleştirildi. Silopi Tekstil Kent Projesi ile ilgili detaylı bilgi veren Genel Sekreterimiz, Ajansımızın güdümlü destek programı kapsamında desteklediği bu projenin bölgenin genç istihdamı için önemli bir adım olacağını belirtti.

İdil ve Silopi’den sonra Genel Sekreterimiz Şırnak Valisi Mehmet Aktaş’ı makamında ziyaret ederek Ajans’ın yaptığı çalışmalar konusunda kendisine bilgi verdi. Ardından Şırnak Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ile gerçekleştiren görüşmede Ajans’ın Belediye ile koordineli bir şekilde yürüttüğü projeler hakkında istişarede bulunuldu.

Programın sonunda Ajansımızın Şırnak Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret eden Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, Şırnak için yapılan çalışmalara ivme kazandırılıp etkin adımların atılacağını dile getirdi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"