“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Emitt Turizm Fuarında Dört İlimizi Tanıttık
Emitt 2019 Uluslararası Turizm Fuarı’nda, Ajansımız faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi'ndeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeriyle birlikte katılarak tanıtımlarını yaptı.

Bu yıl 23. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) dünyanın en büyük dört turizm organizasyonundan biridir. Fuar açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile çok sayıda yerli ve yabancı turizm otoritesinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören Fuar, geniş bir katılımla binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Emitt 2019 Fuarı’na, Ajansımızda faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesindeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeriyle birlikte kapsamlı bir katılım sağladı. Dört ilimizin Valilik İl Kültür Turizm Müdürlükleri ve Belediyeleriyle yaptığımız iş birliği sonucunda ilde bulunan seyahat acenteleri ve otellerinin yanı sıra şehrin turistik yerleri tanıtıldı. Ajansımızın öncülüğünde oluşturulan stantlarımız her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi odağı oldu.  Ajansımız Emitt Fuarı’na katılım sağlayarak Bölge illerimizin tanıtılmasına, turizmcilerin iş birlikleri geliştirmesine ve sektör kuruluşlarının turizm alanında ortaklaşa çalışmalar yürütmesine destek oldu.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Emitt Turizm Fuarı Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli organizasyonudur. Dicle Kalkınma Ajansı olarak katıldığımız önemli fuarlardan birisidir. Ajansımızın faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi’ndeki dört ilimizi turizm anlamında canlandırmak için bir fırsattır. Ajans Bölgemiz olan TRC3 Bölgesi’ndeki dört ilimiz, başta tarih, kültür ve inanç turizmi olmak üzere pek çok farklı turizm alanında önemli bir potansiyele sahiptir. Gelecek dönemlerde, turizm kalkınmanın öncü sektörü haline gelecektir. Bu nedenle Ajansımız, Bölge’nin diğer kurum ve kuruluşları ile birlikte, turizm sektöründe oldukça etkili olan Emitt Fuarı’nda illerimizin tanıtılmasına yönelik çalışmaların koordinasyon ve finansmanını üstlenmiştir. Kalkınmanın yerel potansiyelin harekete geçirilmesiyle gerçekleşebileceği inancıyla Bölgemizdeki paydaşlarımızla iş birliği içerisinde olmak önceliğimizdir” dedi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı iç ve dış turizm alanında oluşturduğu fırsatlar nedeniyle Türkiye’nin turizmde gösterdiği gelişmenin sembolü haline geldi. Fuar yurtiçinden ve yurtdışından uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerle tanışma, yeni iş birlikleri gerçekleştirme, ayrıca mevcut ilişkilerin geliştirilmesi için turizm profesyonellerinin önemli bir buluşma noktası olmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere ve tatil planı yapmakta olan tüketicilere sunmaktadır.

Emitt'e her yıl olduğu gibi bu yılda dünyanın çeşitli ülkelerinden tur operatörleri, seyahat acenteleri ve turizmin medya mensupları katıldı. Böylece yerli ve yabancı turizmcilerin profesyonel bir ortamda iş bağlantıları yapmaları ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları sağlanmış oldu.
"Dicle Kalkınma Ajansı"