“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Beytüşşebap’ta Etkili Proje Faaliyetleri Değerlendirildi
Beytüşşebap Programı kapsamında heyetimizce ziyaretler gerçekleştirildi. Cizre’de ise 85 katılımcıya sertifika dağıtıldı.

Ajans Genel Sekreterimiz Sn. Yılmaz Altındağ'ın katılımıyla gerçekleşen ziyarette Kaymakam İsmail Pendik ile Zümrüt Kaplıcaları ile Su Arıtma Tesisi Projeleri başta olmak üzere çeşitli projeler görüşüldü.Beytüşşebap’ta daha kaliteli su hizmeti verilebilmesi için süreçte yaşanan sorunların çözüm yöntemleri değerlendirildi. Ardından 2018 Mali Destek Programında desteklenmeye hak kazanan ve başarılı bulunan Zümrüt Kaplıcaları Projesi yerinde incelendi. Arıcılar Birliği Başkanı Habib Aşan ve Koordinatörümüz’ün de eşlik ettiği ziyarette Proje kapsamında önem arz eden konular değerlendirildi. Oluşturulacak tesisin kullanışlı olması amacıyla çeşitli detaylar ele alındı.

Genel Sekreterimiz Altındağ; ‘Beytüşşebap için verilen önem bizlerin buraya ekipçe gelip her detayı yerinde görmemizi sağlıyor ve bizlerde bu konuda istek uyandırıyor. Özellikle coğrafyası olarak çok çeşitli iklime ve yapıya sahip olan Beytüşşebap’ın potansiyelinin farkındayız. Lakin bunu bir an önce uygulamaya da geçirmeliyiz. Bu kapsamda ilçemizdeki ilgili paydaşlarımızla çalışmalarımız devam ediyor’ dedi. Kaymakam Pendik ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, çalışma arkadaşlarına projelerde ilerleme talimatı verdi. Ayrıca Beytüşşebap’ta ‘İlçe Proje Ofisi’ kurulacağına dair ekip kurgulayacağını da dile getirdi.

Ardından Beytüşşebap'ta verdiğimiz uygulamalı girişimcilik eğitimine dahil olan adaylarımız için Öğretmenevinde sertifika töreni ve katılımcılarla toplantı gerçekleştirildi. Verimli geçen toplantı sonrası heyetimiz Cizre'ye geçerek; Cizre’de düzenlemiş olduğumuz 3 eğitime katılım gösteren 85 girişimci adayına, Cizre Ticaret Sanayi Odasında sertifikaları teslim edildi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"