DİĞER HABERLER

Dargeçit’te Proje Ofisi Toplantısı
Ulusal Mimarlık Öğrencileri Mardin’de Buluştu
Proje Uygulama Eğitimleri Dört İlde Gerçekleştirildi
Siirt Pervari’ye 2.2 Milyonluk Proje Desteği
Midyat’ta Tekstil Yatırımları Yoğunlaşıyor
Şırnak’a 7.1 Milyonluk Proje Desteği
Mardin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı
Mardin’in Kadim Sanatına Ajansımızdan 3 Milyon TL Destek
Batman’a 8 Milyonluk Hibe Desteği
Şırnak’ta Yurtdışı Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


Şırnak’ta İlk Kömür Ocağı Teşviki

Şırnak’ta İlk Kömür Ocağı Teşviki

2018-07-11 10:08:41
Ajansımız Şırnak İlinde yerel potansiyelin güçlü olduğu konularda faaliyetlerine devam ediyor. İstihdam yoğun sektörler, Sanayi Bölgeleri ve Madencilik konularına odaklandığımız Şırnak ilinde bir gelişme daha kaydedildi. Şırnak’ta ilk defa Kömür Ocağı hususunda teşvik başvurusu alındı.

            Kömür ocaklarını genel incelemeye almakta, yatırımcıların mevcut durumlarını ve sorunlarını bir süredir takip etmekte ve sorunlarına çözüm yolları aramaktayız. Bu kapsamda yereli harekete geçirmek için faaliyetlerimize bir yenisini daha ekledik. Firma yetkililerine destekler, süreçler ve Ajansın bu konuda sarf edeceği girişimler hususlarında bilgilendirme yapılması sonrası yetkililerin girişim talebi alınmış ve çalışmalara başlanmıştı. Şırnak’ta faaliyet gösteren Kömür Ocağı işleten firma yetkilileri ile görüşüp ocaklara ziyarette bulunan Yatırım Destek Ofisimiz, üretim kapasitesinin artırılması için firmamıza gerekli desteği vererek İlimize ilk teşvik başvurusunu kazandırmıştır.

            Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ajans’ın faaliyet gösterdiği dört ilde ve otuz ilçede yerel potansiyelin harekete geçirilmesi için çalışmalar yaptığını, faaliyetler geliştirdiğini söyledi. Bunlardan birinin de Şırnak’taki ilk kömür ocağı teşviki olduğunu belirten Genel Sekreterimiz “Bu başvuru ile birlikte Şırnak’ta örnek teşkil edecek bir kapasite artırım yatırımı gerçekleştirilecektir. Beş milyonluk yeni yatırımın yaklaşık 100 olan çalışan sayısını üç kat artırarak 300 kişiye çıkaracak olması işsizliğin yüksek olduğu Bölgemiz için istihdam konusunda can suyu olacaktır” dedi.

            Şırnak’ta ilk ve örnek olacak bu girişim sonucu belgemizde yer aldığı üzere firmamızın yıllık üretim kapasitesini iki katına çıkarması hedeflenmektedir. Mevcut çalışan sayısının 2 katından daha fazla bir sayı olan 200 civarında ilave ile firmamızın tek bir ocakta 300’e yakın bir istihdam alanı olması ön görülmektedir. Kapasite artırımı başvurusu Şehrimize yaklaşık 5 Milyon TL’lik yeni yatırımın da habercisidir. Şehrin üretim miktarını artırıp ihracat potansiyeline güç katması beklenilen yatırım, ilimizin bölge ve ülke genelinde mevcut potansiyeli ile tanınmasını da sağlayıcı etkide bulunacaktır.
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129