DİĞER HABERLER

Mardin’in Kadim Sanatına Ajansımızdan 3 Milyon TL Destek
Batman’a 8 Milyonluk Hibe Desteği
Şırnak’ta Yurtdışı Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
2018 Yılı Mali Destek Programlarımızın Sonuçları Basın Toplantısında Değerlendirildi
Mardin Teknoloji ve İnovasyon Eğitim Kampüsü Açılıyor
Ajans Yönetim Kurulumuz Şırnak’ta Toplandı
Ajansımıza "Yılın İşbirliği" Ödülü
Şırnak’ta Güçlü Proje Dönemi Başlıyor
Çağrı Merkezi Ziyareti Gerçekleşti
Şırnak’ta Girişimcilik Seferberliği


​Mardin’de 2000 Kişiye İstihdam

​Mardin’de 2000 Kişiye İstihdam

2018-05-28 11:11:34
Türkiye’nin en büyük 10 hazır giyim kuruluşu arasında yer alan Akar Tekstil, Mardin’in Savur ilçesinde yeni bir fabrika için kolları sıvadı.

Ajansımız destekleri ve Ekonomi Bakanlığı teşvikleriyle açılacak olan yeni tekstil fabrikasında, 2000 kişiye kadar istihdam sağlanması hedefleniyor. 47.450.000 liralık yatırımla, hem Mardin’e hem de bölgeye ciddi bir katkı sağlanması bekleniyor.
2004 yılında İzmir’de kurulan ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Akar Tekstil A.Ş. bugün yıllık 25 - 30 milyon adetlik ihracat kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük 10 hazır giyim kuruluşu arasındadır. Akar Tekstil müşterilerine %80 oranında kendi tasarımlarını satmakta, dünyanın önde gelen markaları için üretim yapmaktadır.

Proje kapsamında Akar Tekstil yetkilileri Ajansımızı ziyaret ederek, konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, Ajansın önceliklerinin bölgeye yerli ve yabancı sermaye çekmek, bölgede genç istihdamını sağlamak olduğunu vurgulayarak “Devletimizin bölgemiz için çok büyük teşvikleri var. Ajans olarak yatırımcılara bu teşvikleri anlatıp ve faydalanmalarını sağlamaktayız. Bölgenin yatırım için sağlam bir potansiyeli olduğunu anlatarak dışarıdan yatırımcı çekebilmek, şüphesiz Ajansımızın en önemli görevlerinden biri.  Yakın zamanda  Ajansımız destekleriyle hayata geçen Çağrı Merkezi örneğinde olduğu gibi, bu yeni yatırımın da Mardin’e çok şey katacağına inanıyorum. Bölgeye katma değer kazandıracak her projenin destekçiyi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Akar Tekstil’in aldığı teşvik belgesiyle birlikte, Savur’dan başlayarak bölgenin tamamında önemli bir istihdam sağlaması bekleniyor.
 
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129