DİĞER DUYURULAR

Midyat Telkari Tasarım ve Uygulama Merkezi Tanıtım Programı
Mardin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcıları Belli Oldu
2018 Yılı Teknik Destek Programı İlanı
Mardin Gençlik ve Kültür Derneği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcıları Belli Oldu
Ajansımızın 2018 Yılı Mali Destek Programları Sonuçları Açıklandı
Cizre’de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcıları Belli Oldu
Beytüşşebap Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcıları Belli Oldu
Ajansımızından Yatırımcılara Yurtdışı İhracat Hamlesi
Mardin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı
Şırnak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı


Ankara Girişim Projesi Mentörlük Programı Başvuruları

Ankara Girişim Projesi Mentörlük Programı Başvuruları

2018-05-16 14:27:54
2016-2017 yıllarında uygulanan ve kısa adı “Ankara Girişim Projesi” olan “Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, Ankara’nın girişimcilik ekosisteminin uluslararası ölçekte dinamizm kazanmasına destek ve genç istihdamının artırılmasına katkı sağlamak üzere kurulan "TechAnkara Girişimcilik Merkezi" Ankara’da yer alan girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarını kapsayacak şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde kurulan TechAnkara Girişimcilik Merkezi'nin temel amaçları; Ankara’nın öne çıkan sektörlerinin desteklenmesi, güçlü beşeri sermayesinin bu ekosistemi beslemek üzere harekete geçirilmesi ve katma değer yaratma kabiliyetine sahip girişimciliğin eğitim, mentörlük ve ticarileştirme programları ile geliştirilmesidir.

İki Başlıkta Mentorluk Programı

Bu kapsamda gerçekleştirilen “Ankara Girişimcilik Ekosistemi Mevcut Durum Analizi” sonuçları dikkate alınarak, çizilen girişimcilik yol haritası verileri ışığında “Teknoloji Ticarileştirme” ve “Kadın Girişimcilik” başlıkları altında mentörlük programları oluşturulmuştur.

Teknoloji Ticarileştirme Mentörlük Programı

Ekosistemin önemli ihtiyaçlarından “teknolojinin ticarileştirilmesi”ne yönelik oluşturulan “Teknoloji Ticarileştirme Mentörlük Programı” ile Ankara'daki genç tekno-girişimcilerin ekosistemin önemli aktörlerinin bilgi ve deneyimlerinden yararlanma fırsatına kavuşmaları, geliştirdikleri prototip ya da satışa hazır hale gelmiş olan ürün ve teknolojilerin ticari değer dönüşümünü gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duydukları rehberliğe kavuşmaları hedeflenmektedir.

Kadın Girişimcilik Mentörlük Programı

Kadın Girişimcilik Mentörlük Programı” ile iş fikri aşamasından teknolojisini geliştirdiği ürünün pazarlama ve satışına kadar her düzeyde mentörlüğe ihtiyaç duyan kadın girişimcilerin mentörlük hizmetleri aracılığıyla desteklenmesi hedeflenmektedir.

Programlara başvurular TechAnkara Girişimcilik Portalı (http://www.girisimci.ankaraka.org.tr/tr/portal/mentoring) üzerinden gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU 

Temmuz 2018 – Ekim 2018 tarihleri arasında mentor ile her biri 4 saatlik toplam 6 seansın gerçekleşmesinin beklendiği programa katılım ücretsiz olup kontenjanla sınırlıdır.


Son Başvuru Tarihleri
  • Kadın Girişimcilik Mentörlük Programı: 01 Haziran 2018
  • Teknoloji Ticarileştirme Mentörlük Programı: 25 Haziran 2018
İletişim
 
Program ile ilgili detaylı bilgi için program sorumluları Şeref Furkan Ceylan (sfceylan@ankaraka.org.tr) ve Özgür Sarıca (osarica@ankaraka.org.tr) ile irtibata geçebilirsiniz.


 
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129