DİĞER HABERLER

Dargeçit’te Proje Ofisi Toplantısı
Ulusal Mimarlık Öğrencileri Mardin’de Buluştu
Proje Uygulama Eğitimleri Dört İlde Gerçekleştirildi
Siirt Pervari’ye 2.2 Milyonluk Proje Desteği
Midyat’ta Tekstil Yatırımları Yoğunlaşıyor
Şırnak’a 7.1 Milyonluk Proje Desteği
Mardin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı
Mardin’in Kadim Sanatına Ajansımızdan 3 Milyon TL Destek
Batman’a 8 Milyonluk Hibe Desteği
Şırnak’ta Yurtdışı Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


2018 Mali Destek Programları Proje Yardım Masaları Hizmeti Verildi

2018 Mali Destek Programları Proje Yardım Masaları Hizmeti Verildi

2018-03-12 00:00:00
Ajansımızın 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında beş gün boyunca Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde bulunan yatırım destek ofislerimizde potansiyel başvuru sahiplerine projelerini hazırlama konusunda yardımcı olmak üzere Ajansımız tarafından teknik yardım masaları hizmeti verildi.

Proje yardım masalarının temel işlevi, proje hazırlamak isteyen tüm kurum ve kuruluşlara gerekli danışmanlık hizmetini verebilmek adına teknik destek sağlamaktır. Proje döngüsü yönetimi kapsamında gelen projelerin başvuru formu ve eklerini değerlendirip gerekli düzeltmeleri potansiyel başvuru sahiplerine iletmektir. Proje hazırlama sürecinde başvuru rehberinde ve diğer program dokümanlarında cevapları açıkça yer alan soruları yanıtlamaktır. Yararlanıcılarla birebir görüşme ve ilgilenme olanağı sağlanarak, potansiyel başvuru sahiplerinin proje yazma teknikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarına ve kendi projelerini hazırlamalarına katkı sağlamaktır.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada yardım masalarının amacının Ajans’ın 2018 Yılı Mali Destek Programlarından faydalanmak isteyen paydaşlara yardımcı olduklarını söyledi. Bu program kapsamında kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların hazırladıkları projelerin daha sağlıklı olması için kendilerine teknik destek sağladıklarını belirtti.

Ajansımızın faaliyet gösterdiği dört ilde “2018 Yılı Mali Destek Programları” kapsamında yardım masalarından teknik destek alacak kişilerin yatırım destek ofislerinden randevu sistemiyle düzenli ve organize bir şekilde hizmet almaları sağlandı. Hazırlanan projeler teslim edilmeden önce projelerin başvuru formu ve ekleri değerlendirilerek gerekli görülen düzeltmeler potansiyel başvuru sahiplerine iletildi.

Kurulan yardım masalarında Mardin’de 16, Batman’da 10, Siirt’te 8, Şırnak’ta 10 ve Cizre'de 8 olmak üzere toplamda 52 kurum ve kuruluşa hizmet verildi.

Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129