DİĞER HABERLER

Yeni Ajans Personellerimiz Göreve Başladı
İspanya’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdik
2018 Yılı Mali Destek Programları İlk Proje Başvurusu Yapıldı
Tüm İllerimizde 11. Kalkınma Planı Yerel Paydaş Toplantıları Düzenlendi
2018 Mali Destek Programları Proje Yardım Masaları Hizmeti Verildi
Batman Üniversitesi Öğrencilerine Proje Hazırlama Eğitimi
Ajansımız ve BİK İşbirliği ile Yerel Basına Eğitim Desteği
Ajans Yönetim Kurulumuz Mardin’de Toplandı
Toplu Taşıma Şoförlerine Ajansımızdan Eğitim Desteği
Ajansımız 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısına Katılım Sağladı


Batman Üniversitesi Öğrencilerine Proje Hazırlama Eğitimi

Batman Üniversitesi Öğrencilerine Proje Hazırlama Eğitimi

2018-03-07 00:00:00
Ajansımız (DİKA) ile Batman Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine "Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve Fon Kaynakları Eğitimi" verildi.

Ajansımız Batman Yatırım Destek Ofisi ve Batman Üniversitesi Proje Ofisi Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitimi” kapsamında üç günlük proje hazırlama ve devletin hibe destekleri konusunda eğitim verildi. Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü'nde yer alan Fen Edebiyat Fakültesi dersliklerinde gerçekleşen eğitim programına, Arkeoloji, Tarih, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Sanat Tarihi, Sosyoloji ile Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinin son sınıfında öğrenim gören 25 öğrenci katıldı.

Proje Döngüsü Yönetimi (PCM), mantıksal çerçeve yaklaşımı temeline dayanan, proje ve programların hazırlanması, uygulanması ve değerlendirilmesinde kullanılan sistematik bir yöntemdir. PCM Eğitimleri ise, Kalkınma Ajansları gibi proje desteği veren organizasyonlara proje hazırlamak isteyen kurumlarda PCM metodolojisine hâkim insan kaynağının yetiştirilmesi, ihtiyaç belirleme, projeyi tasarlama ve ilgili formları programa uygun hazırlama süreçlerinde kalitenin artırılması ve projenin başarılı bulunarak desteklenmesi ihtimalini artırmaya yönelik verilen teknik desteklerdir.

Eğitim sunumunu yapan Batman Yatırım Destek Ofisi Uzmanı İbrahim Erin tarafından verilen eğitimde proje hazırlama yöntemi olarak Avrupa Birliği'nin tercih ettiği Proje Yönetim Döngüsü (PCM) ve Mantıksal Çerçeve yaklaşımı baz alınmaktadır. PCM mantığına uygun hazırlanan eğitim içeriğinde; bir projenin fikir oluşturulma aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan süreçler ele alındı. Bu kapsamda eğitimde; proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları tanıma başlıkları detaylarıyla incelendi. Ajansımız, KOSGEB, Bakanlıklar, Avrupa Birliği, vb. gibi kurum / kuruluşların verdiği hibeler ve bu desteklerden faydalanmak üzere proje hazırlama konularında uygulamalı sunumlar yapıldı.

Tamamen ücretsiz verilen eğitime tam zamanlı olarak katılanlara sertifika verilecek. Sertifikalar, Ajans tarafından düzenlenecek olan geniş katılımlı sertifika dağıtım töreni ile sahiplerini bulacak.
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129