DİĞER HABERLER

Ajans Üniversite İşbirliği Platformu’nun Yedinci Toplantısı Gerçekleştirildi
SIAL Uluslararası Gıda Fuarı Hazırlık Toplantısı Yapıldı
Midyat'a Telkâri Tasarım Merkezi Yapılıyor
Cazibe Merkezleri Destekleme Programı Çalıştayı Yapıldı
​Mardin’de 2000 Kişiye İstihdam
Proje Döngüsü Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı
​Harran Üniversitesi İle Coğrafi İşaretler Protokolü İmzalandı
Gerçüşlü Girişimcilere Yönelik "Hibe ve Teşvikler" Semineri Düzenlendi
Batman OSB'deki Firmalara Proje Eğitimi
Siirt'e Yıldız Yağmuru


Batman Üniversitesi Öğrencilerine Proje Hazırlama Eğitimi

Batman Üniversitesi Öğrencilerine Proje Hazırlama Eğitimi

2018-03-07 00:00:00
Ajansımız (DİKA) ile Batman Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine "Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve Fon Kaynakları Eğitimi" verildi.

Ajansımız Batman Yatırım Destek Ofisi ve Batman Üniversitesi Proje Ofisi Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitimi” kapsamında üç günlük proje hazırlama ve devletin hibe destekleri konusunda eğitim verildi. Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü'nde yer alan Fen Edebiyat Fakültesi dersliklerinde gerçekleşen eğitim programına, Arkeoloji, Tarih, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Sanat Tarihi, Sosyoloji ile Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinin son sınıfında öğrenim gören 25 öğrenci katıldı.

Proje Döngüsü Yönetimi (PCM), mantıksal çerçeve yaklaşımı temeline dayanan, proje ve programların hazırlanması, uygulanması ve değerlendirilmesinde kullanılan sistematik bir yöntemdir. PCM Eğitimleri ise, Kalkınma Ajansları gibi proje desteği veren organizasyonlara proje hazırlamak isteyen kurumlarda PCM metodolojisine hâkim insan kaynağının yetiştirilmesi, ihtiyaç belirleme, projeyi tasarlama ve ilgili formları programa uygun hazırlama süreçlerinde kalitenin artırılması ve projenin başarılı bulunarak desteklenmesi ihtimalini artırmaya yönelik verilen teknik desteklerdir.

Eğitim sunumunu yapan Batman Yatırım Destek Ofisi Uzmanı İbrahim Erin tarafından verilen eğitimde proje hazırlama yöntemi olarak Avrupa Birliği'nin tercih ettiği Proje Yönetim Döngüsü (PCM) ve Mantıksal Çerçeve yaklaşımı baz alınmaktadır. PCM mantığına uygun hazırlanan eğitim içeriğinde; bir projenin fikir oluşturulma aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan süreçler ele alındı. Bu kapsamda eğitimde; proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları tanıma başlıkları detaylarıyla incelendi. Ajansımız, KOSGEB, Bakanlıklar, Avrupa Birliği, vb. gibi kurum / kuruluşların verdiği hibeler ve bu desteklerden faydalanmak üzere proje hazırlama konularında uygulamalı sunumlar yapıldı.

Tamamen ücretsiz verilen eğitime tam zamanlı olarak katılanlara sertifika verilecek. Sertifikalar, Ajans tarafından düzenlenecek olan geniş katılımlı sertifika dağıtım töreni ile sahiplerini bulacak.
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129