DİĞER HABERLER

Şırnak’ta Güçlü Proje Dönemi Başlıyor
Çağrı Merkezi Ziyareti Gerçekleşti
Şırnak’ta Girişimcilik Seferberliği
Şırnak’ta İlk Kömür Ocağı Teşviki
Küçükbaş Hayvan Payetleme Birimi Güdümlü Projesi
Kurtalan Çarşısı Ajans Desteğiyle Modern Hale Geliyor
Siirt'te Helvacılar Çarşısı Canlanıyor
Dara Antik Kenti Yeniden Canlandırılıyor
Ajans Üniversite İşbirliği Platformu’nun Yedinci Toplantısı Gerçekleştirildi
SIAL Uluslararası Gıda Fuarı Hazırlık Toplantısı Yapıldı


Mardin Tarım Müdürlükleri Proje Yazma Eğitimi Sertifika Töreni

Mardin Tarım Müdürlükleri Proje Yazma Eğitimi Sertifika Töreni

2017-12-28 00:00:00
Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ilçe müdürlükleri personeline Ajansımız tarafından verilen Proje Yazma Eğitimi kapsamında sertifika töreni düzenlendi.

Ajansımız tarafından, Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri personeline “Proje Döngüsü Yönetimi” (PCM) olarak ifade edilen proje yazma eğitimi verilmesi kapsamında katılımcılara eğitim sertifikaları dağıtıldı. Ajansımızın konferans salonunda gerçekleştirilen törene Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ’ın yanı sıra Mardin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Özkan Önen ile MÜSİAD Başkanı Nurettin Kasap katıldı.

Sertifika töreni açılış konuşmasını yapan Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, eğitimin amacının Mardin’de bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinin yurt içi ve yurt dışındaki fonlardan yararlanabilmeleri için kendilerine teknik destek sağlamak olduğunu söyledi. Bölgede proje kültürünün gelişmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Genel Sekreterimiz proje yazma becerisi gelişmiş personelin yetiştirilmesini hedeflediklerini ifade etti.

Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Ajansımız arasında yapılan iş birliği çerçevesinde il ve ilçe müdürlükleri bünyesindeki teknik personele yönelik olarak iki gün süreyle Ajansımız tarafından kısa adı PCM olan “Proje Döngüsü Yönetimi” adı verilen proje yazma eğitimi verildi. Eğitim Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda, Ajansımızın Proje Yönetimi Birim Başkanı Sihat Ferat TOKTAŞ tarafından katılımcı bir anlayışla uygulamalı bir şekilde verildi. Eğitim, Mardin merkez ve ilçelerden olmak üzere otuz kişiden oluşan bir teknik personel grubuna yönelik olarak gerçekleştirildi.

Eğitime katılanlara gruplar halinde çeşitli proje fikirlerini uygulamalı olarak geliştirmelerine katkı sağlandı. Ayrıca Ajansımızın destek mekanizması ile ilgili bilgilendirilen katılımcılara Türkiye genelinde bütün ajansların proje başvurusu almak amacıyla kullandıkları sistem olan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi de (KAYS) anlatıldı.

 Proje kültürünün gelişmesi ve bölgemizin ulusal ve uluslararası fonlardan daha fazla faydalanabilmesi amacıyla 2017 yılında düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi” (PCM) adı verilen proje yazma eğitimleri 2018 yılında da devam edecektir.

Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129