DİĞER DUYURULAR

Batman ve Siirt'te 2018 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı
Ajansımızdan Bölgemize 40 Milyon TL Hibe Desteği
2017 Yılı Teknik Destek Programı Eylül - Ekim Dönemi Sonuçları
Kudüs İnsanlığın Ortak Mirasıdır
KOSGEB-COSME Programı Eğitimleri
Ruanda İş İnsanları Heyeti Programı
İhracat Haftası 2017
Finlandiya Alım Heyeti İkili İş Görüşmeleri
Türkiye Gana İş Forumu
Cazibe Merkezleri Kataloğu Başvurusu


KOSGEB-COSME Programı Eğitimleri

KOSGEB-COSME Programı Eğitimleri

2017-11-07 00:00:00
Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği – COSME Programı AB tarafından 2,3 milyar Euro bütçe ile KOBİ'lerin yeni pazarlara ve finansmana erişiminin iyileştirilmesi, çerçeve koşulların geliştirilmesi ve girişimciliğin teşvik edilmesi hedefleriyle oluşturulmuştur.

Türkiye’nin programa katılımı, ülkemiz ile Birlik arasında imzalanıp 2014 yılında gerçekleşmiş, sonrasında ise KOSGEB ulusal koordinatör kuruluş olarak yetkilendirilmiştir. Bu kapsamda, KOSGEB Başkanlığı, ulusal katkı payının ödenmesi, programdan en üst düzeyde yararlanılması için kapasite oluşturma, faaliyetlerin izlenmesi ve değerlendirmesine yönelik çalışmalar yürütmektedir.

Program kapsamındaki ulusal yükümlülüklerin desteklenmesi amacıyla, Avrupa Birliği Bakanlığı koordinatörlüğündeki 1PA-Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı fonlarından yararlanılmakta ve bu kapsamda "COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek için Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması" projesi yürütülmektedir.

Çeşitli tanıtım ve eğitim etkinliklerini içeren proje, ekim ayında Ankara'da gerçekleştirilen açılış konferansı ile başlamış ve sonrasında Trabzon ve İstanbul tematik eğitimleri gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında 28 Kasım 2017’de Ankara’da ve 30 Kasım 2017 Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan tematik eğitimlere www.cosme.kosgeb.gov.tr adresinden kayıt yapılarak katılım sağlanacaktır. Her ilde 150 kişinin katılımı öngörülen eğitimlere mümkün olan en yüksek sayıda katılımın sağlanması önem arz etmektedir.
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129