DİĞER HABERLER

Ajans Üniversite İşbirliği Platformu’nun Yedinci Toplantısı Gerçekleştirildi
SIAL Uluslararası Gıda Fuarı Hazırlık Toplantısı Yapıldı
Midyat'a Telkâri Tasarım Merkezi Yapılıyor
Cazibe Merkezleri Destekleme Programı Çalıştayı Yapıldı
​Mardin’de 2000 Kişiye İstihdam
Proje Döngüsü Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı
​Harran Üniversitesi İle Coğrafi İşaretler Protokolü İmzalandı
Gerçüşlü Girişimcilere Yönelik "Hibe ve Teşvikler" Semineri Düzenlendi
Batman OSB'deki Firmalara Proje Eğitimi
Siirt'e Yıldız Yağmuru


Siirt’te Polis Eşlerine Etkili İletişim Stres Yönetimi ve Motivasyon Eğitimi

Siirt’te Polis Eşlerine Etkili İletişim Stres Yönetimi ve Motivasyon Eğitimi

2017-08-22 00:00:00
Ajansımızın 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Siirt’te “Polis Eşleri Kaynaşma, Yardımlaşma Derneği” tarafından sunulan “Etkili İletişim, Stres Yönetimi ve Motivasyon Eğitimi” adlı proje başarılı bulunarak imzalandı.

Projenin amacı Siirt’te görev yapan polislerin eşlerinin kurmuş oldukları dernek aracılığıyla dernek üyelerinin yaşadıkları stresin azaltılarak motivasyonlarının sağlanmasına yönelik olarak eğitim almalarının sağlanmasıdır. Görevleri halkın güvenliğini sağlamak olan polislerin kendi güvenliklerinin risk altında olması nedeniyle ailelerinin ve özellikle eşlerinin yaşadıkları stresi en aza indirmek ve bu konuda kendilerini motive etmek amacıyla proje hazırlanmıştır.

Polis eşlerine yönelik olan bu eğitimin içeriği iki ana başlıkta ele alınacaktır. Birincisi etkili iletişim, ikincisi stres yönetimi ve motivasyon olacaktır. İlk konu başlığı olan iletişim, insanlar arasında anlamlar paylaşma ve ortak kılma sürecidir. Beden dili, duygudaşlık yapma, fikir ve duyguları ifade etme gibi birçok metodu bulunan iletişim, bireylerin farkını ortaya koyan önemli bir araçtır. Özellikle emniyet mensupları ve aileleri açısından bölgemizin mevcut şartları göz önüne alındığında sahip olunması gereken kritik yetenek ve becerilerin başında gelen "İletişim Teknikleri" bireylerin etkinliğini doğrudan artırmaktadır.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ bu eğitim ile ilgili yaptığı açıklamada iş hayatı ve sosyal hayat içerisinde iletişim eksikliğinden kaynaklanabilecek yanlış anlaşılmalar ve olumsuzlukların ancak ortak bir anlayışla çözülebileceğini söyledi. Günlük yaşantımızda kullanılan dil ve sözcüklerin bütün davranışları nasıl etkilediğini, çalışma hayatında meydana getirdiği değişikliğin farkına varabilmenin çok önemli olduğunu belirten Genel Sekreterimiz “Bu bağlamda Emniyet mensupları ve ailelerinin halkla ilişkilerini sağlam temellere oturtmak için gerekli bilgi ve becerileri elde etmelerini sağlamak gerekmektedir. Bu sayede emniyet teşkilatında görev yapan polislerin ve ailelerinin hem kendi aralarında hem de yöre halkı ile iletişim kalitesi artacaktır” dedi.

Bu projeyle “Polis Eşleri Kaynaşma, Yardımlaşma Derneği” üyelerine verilecek olan “Etkili İletişim, Stres Yönetimi ve Motivasyon Eğitimi” neticesinde dernek üyelerinin eşlerinin görevli bulunduğu Siirt’te yöre halkı ile kaliteli iletişim kurulması sağlanacaktır. Böylece Ajansımızın teknik desteği kapsamında eğitim gören dernek üyeleri ile birlikte Siirt emniyet teşkilatında görev yapan eşleri, halkla ilişkilerinde daha duyarlı hale gelecek olup, iletişimin kalitesi ile birlikte sunulan hizmetin de kalitesinin artması hedeflenmektedir.




Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı


Notice: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' in /var/www/vhosts/dika.org.tr/httpdocs/index.php on line 129