DİĞER HABERLER

Bölgemizden İlk Teşvik Başvurusu Alındı
Siirt’te Ajansımızdan Fotoğraf Sergisi
Mardin Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı Çalışma Grubu Başlangıç Toplantısı Ajans Merkezinde Gerçekleştirildi
18 Kalkınma Ajansına TRC3 Bölgesini Fotoğraflarla Tanıttık
Kalkınma Ajansları Tanıtım Personelleri Ajansımız da Bir Araya Geldi
Ajansımız ile BATSO İşbirliğiyle Petrol Atıklarının Değerlendirilmesi Projesi İmzalandı
Ajans Yönetim Kurulumuz Batman’da Toplandı
Mardin’de Yenilikçi Gençlik Merkezi Projesi Hayata Geçiyor
Batman’da İnsan Doğa Turizm Konulu Fotoğraf Sergisi Yapıldı
İlçe Ziyaretleri Kapsamında Dargeçit Kaymakamı Ziyaret Edildi


Mardin Büyükşehir Belediyesi Personeline Proje Yazma Eğitimi Verdik

Mardin Büyükşehir Belediyesi Personeline Proje Yazma Eğitimi Verdik

2017-02-13 18:20:21
Ajansımız tarafından Mardin Büyükşehir Belediyesi personeline “Proje Döngüsü Yönetimi” (PCM) olarak ifade edilen proje yazma eğitimi verildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin talebi üzerine Ajansımız ile yapılan işbirliği çerçevesinde Belediye’nin ilgili çalışanlarına yönelik olarak kısa adı PCM olan Proje Döngüsü Yönetimi diye adlandırılan proje yazma eğitimi Ajansımızın yeni hizmet binası konferans salonunda gerçekleştirildi. Eğitime Mardin Büyükşehir Belediyesi personeli yaklaşık yirmi beş kişi katıldı. Ajansımızın Proje ve Sözleşme Yönetim Birimi Başkanı Sihat Ferat Toktaş tarafından verilen eğitim üç gün sürdü.

Eğitimin amacı, Ajansımızın ve diğer kuruluşların düzenlemiş olduğu mali destek programları ile diğer faaliyet ve teknik destek programları kapsamında açmış oldukları proje teklif çağrılarına proje sunabilecek bireyler yetiştirmektir. Katılımcı bir anlayışla verilen eğitim, uygulamalı bir şekilde gerçekleştirildi.

Ajans uzmanlarımız tarafından geçmişte olduğu gibi günümüzde de verilen “Proje Döngüsü Yönetimi” Eğitimleri 2017 yılı içerisinde gelen talepler ve Ajansımız tarafından uygun görülen kesimlere yönelik olarak verilmeye devam edilecektir. Eğitimler TRC3 Bölgemizdeki il ve ilçelerden katılan çeşitli kurum ve kuruluşlara mensup kişilere yönelik olarak yirmi beş kişilik gruplar halinde yapılacaktır.

Bu sayede Bölgemizdeki proje kültürünü yaygınlaştırarak, kaliteli projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak hedeflenmektedir.

Eğitimin sonunda Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkan V. Mehtap Bingül katılımcıların sertifika törenine katılarak kendileriyle günün anısına topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Basında Dika
Dika'nın basında çıkan haberleri için tıklayınız
Doküman Arşivi
Ajans çalışmaları ile üretilen döküman arşivi
Basında Bölgemiz
Bölgemize ait haberler ve güncel etkinlikler
İhale İlanları
Ajans ve yararlanıcılarına ait ihale ilanları
         
Copyright © 2013 dicle kalkınma ajansı